Wybór odpowiednich rozwiązań do aranżacji okien jest niezwykle ważny, gdyż wpływa nie tylko na wygląd wnętrza, ale także na komfort jego mieszkańców. Coraz większą popularnością na rynku cieszą się rolety dzień i noc. Dowiedz się, dlaczego są tak chętnie wybierane.

O czym warto pamiętać przed zakupem rolet wewnętrznych?

Każdy element zastosowany we wnętrzu ma wpływ na jego estetykę oraz funkcjonalność. Podobnie jest w przypadku aranżacji okien. Warto szczególnie zwrócić uwagę na produkty do niej wykorzystane, gdyż często są one widoczne z zewnątrz. Zanim zdecydujesz się na wybór danego modelu rolet, zwróć uwagę na czynniki, takie jak:

  • Stopień zaciemnienia pomieszczenia

Jedną z podstawowych funkcji każdej rolety jest możliwość zaciemnienia pokoju. Wybierz rozwiązanie idealne dla siebie. Ciekawą opcją są rolety dzień i noc, gdyż umożliwiają płynną regulację naświetlenia pomieszczenia.

  • Sposób montażu rolety

W zależności od wyboru można zdecydować się na produkty, które wymagają montażu inwazyjnego lub bezinwazyjnego. Warto zapoznać się z tą informacją przed dokonaniem zakupu.

  • Estetykę

Rolety zazwyczaj kojarzą się z praktycznym zastosowaniem, nie oznacza to jednak, że nie mogą również estetycznie wyglądać. Należy odpowiednio dopasować ich design do aranżacji wnętrza.

Przed wyborem rolet warto zweryfikować wymienione czynniki.

Rolety dzień i noc – czym się charakteryzują?

Zastosowanie rolet dzień i noc we wnętrzu to świetna alternatywa dla tradycyjnych firan i zasłon. Charakteryzują się one zestawieniem dwóch rodzajów tkanin o różnych kolorach i stopniu przejrzystości. Za pomocą wbudowanych mechanizmów łańcuszkowych do regulacji rolet użytkownik może sam decydować o tym, jak dużo światła mają wpuszczać. Pozwala to na dowolne ustawianie poziomu zaciemnienia. Dzięki takim funkcjom ten gatunek rolet stał się bardzo popularny.

Rolety dzień noc

Rolety dzień i noc – do jakich wnętrz będą pasować?

Zanim zdecydujesz się na wybór danej dekoracji okna – sprawdź, jak będzie ona pasować do wnętrza domu. W przypadku rolet dzień i noc możliwe jest uniwersalne dopasowanie produktu do stylu danego pomieszczenia. W zależności od preferencji znajdziesz modele w różnorodnej kolorystyce tkanin czy kaset. To Ty masz wpływ na to czy wybierzesz roletę w odcieniach szarości, beżu czy w innym ulubionym kolorze. Do tego możesz dopasować kolor kaset, tak aby idealnie prezentował się na tle ramy okiennej. Dzięki temu zastosowanie rolet dzień i noc we wnętrzach w dowolnych stylach, takich jak nowoczesny, skandynawski czy glamour jest łatwe.

Rolety dzień i noc – jakie mają zalety?

Duża popularność rolet dzień i noc jest związana również z wieloma zaletami, jakie niesie za sobą wybór takiego produktu. Wśród ich licznych atutów warto wymienić:

  • Łatwą termoregulację

Dzięki wygodnej możliwości regulowania ilości światła przedostającego się do pomieszczenia można również wpłynąć na komfort cieplny w pokoju. Ta funkcja jest szczególnie przydatna latem, kiedy najdotkliwiej odczuwa się upały.

  • Doskonałą funkcjonalność

Taki model to idealne połączenie funkcjonalności tradycyjnych rolet i żaluzji. Podwójne panele umożliwiają nie tylko regulację temperatury czy naświetlenia pokoju, ale także widoczności. W ten sposób możesz zapewnić sobie prywatność, kiedy tego potrzebujesz. Jeśli masz ochotę zobaczyć, co się dzieje na zewnątrz, wystarczy użyć wygodnego mechanizmu łańcuszkowego.

  • Przykuwający uwagę design

Forma rolet dzień i noc doskonale będzie się prezentować w każdym wnętrzu. Nietypowy design wygląda bardzo efektownie i nowocześnie.

  • Dostępność rolet w różnych wymiarach

Decydując się na zakup takiego modelu rolet, nie musisz obawiać się o ich dopasowanie. Nawet w przypadku bardzo małych lub dużych okien w naszej ofercie znajdziesz produkt o odpowiednich wymiarach.

  • Łatwe czyszczenie

Wysoka jakość rolet dzień i noc sprawia, że ich czyszczenie jest niezwykle łatwe. Wystarczy regularnie usuwać z nich kurz za pomocą delikatnej ściereczki lub miotełki, aby produkt prezentował się estetycznie.

To tylko kilka zalet, dzięki którym coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie tego modelu rolet w swoich domach.

Czy montaż rolet dzień i noc jest trudny?

Jednym z ważnych czynników, które są brane pod uwagę przy zakupie rolet, jest sposób ich instalowania. Wiele osób obawia się konieczności użycia specjalistycznych narzędzi czy korzystania z odpłatnej pomocy specjalistów. Akurat rolety dzień i noc charakteryzują się niezwykle łatwym montażem. W zależności od osobistych preferencji można zdecydować się na przykręcenie produktu do ramy okna lub ściany. Jeśli jednak chcesz uniknąć dokonywania trwałych zmian we wnętrzu, wystarczy przykleić rolety. Dzięki temu każdy jest w stanie poradzić sobie z ich umocowaniem.

Dla kogo wybór rolet dzień i noc jest najlepszy?

Wybór rolet dzień i noc to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą w estetyczny sposób zaaranżować przestrzeń okienną i uzyskać optymalny stopień przyciemnienia. Takie produkty charakteryzują się wygodą użytkowania i uniwersalnym zastosowaniem. Można je wykorzystać w salonie, biurze czy kuchni.

Umów się na niezobowiązujący pomiar i prezentację 720 814 814