Na rynku nie brak różnorodnych rozwiązań w zakresie aranżacji okien. W zależności od preferencji można wybierać spośród zasłon, firan czy rolet. Jednym z ciekawszych modeli tych ostatnich są rolety w kasecie. Dowiedz się, w jakich wnętrzach będą najlepiej wyglądać i czym się charakteryzują.

Roleta w kasecie, czyli jaka?

Najczęściej można znaleźć dwa podstawowe rodzaje rolet: wolnowiszące i kasetowe. Te pierwsze charakteryzują się prostą formą i zastosowaniem pręta na ich brzegu, który ma za zadanie nadać rolecie odpowiednią formę. Natomiast w tych drugich można zauważyć specjalne obramowanie, czyli kasetę. Jej zadaniem jest zapewnienie produktowi sztywności, ale również większej funkcjonalności.

roleta w kasecie

Czy warto zdecydować się na roletę wewnętrzną w kasecie?

Każdy przed podjęciem decyzji co do wyboru wyposażenia wnętrza zastanawia się, dlaczego warto wybrać ten model, a nie inny. Nie inaczej jest w przypadku rolet w kasecie. Wśród ich zalet można wymienić:

  • Trwałość

Takie rolety cechują się trwałością. Choć produkty wolnowiszące również mogą być solidne, to jednak brak zabezpieczenia w postaci kasety wiąże się czasem z ich uszkodzeniem. Nierzadko dochodzi wtedy do zniszczenia bocznych obszarów materiału. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się rolety w kasecie, gdyż są lepiej zabezpieczone, a przez to mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

  • Łatwe utrzymanie w czystości

Zastosowanie w konstrukcji rolet specjalnej kasety ma nie tylko wpływ na ich trwałość, ale również na utrzymanie ich w czystości. W przypadku używania takiego rozwiązania najczęściej dotyka się ramek, które mają łatwo zmywalną powierzchnię. Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji możliwe jest uniknięcie zabrudzenia na roletach, a przemycie samych kaset jest bardzo proste. Wystarczy to wykonać za pomocą zwilżonej ściereczki.

  • Dekoracyjność

Rolety w kasecie można wybrać w różnych kolorach tkanin, jednak to nie wszystko. Klient ma wpływ także na wygląd samej ramki, co pozwala na stworzenie ciekawego efektu estetycznego. W ten sposób można dopasować odcień kasety np. do ramy okna. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie wyjątkowej aranżacji okien.

  • Funkcjonalność

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego rolety wolnowiszące nie zawsze optymalnie chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem? Otóż ich konstrukcja nie jest odporna na ruch, zatem wystarczy delikatny przeciąg, aby przedmiot zaczął się poruszać. Rolety w kasecie są znacznie sztywniejsze i lepiej przylegają do okna. W efekcie pozwalają one nie tylko na lepszą kontrolę nad przedostawaniem się promieni słonecznych do wnętrza, ale również na zachowanie prywatności.

  • Bezpieczeństwo

Kaseta unieruchamiająca roletę ma wpływ nie tylko na przysłonięcie okna, ale i bezpieczeństwo. Nierzadko słyszy się o tym, że produkty zastosowane do zaciemnienia, a niemające takich właściwości, spowodowały zniszczenie dekoracji i roślin stojących na parapecie. Na szczęście w przypadku zdecydowania się na rolety w kasecie takie ryzyko jest ograniczone do minimum.

Ze względu na tak wiele atutów coraz więcej osób decyduje się na wybór rolety wewnętrznej zabezpieczonej prowadnicami. To skuteczny i estetyczny sposób na zaciemnienie okien.

W jaki sposób można zamontować rolety w kasecie?

Montaż rolet w kasecie można przeprowadzić na dwa sposoby. Zwolennicy trwałych rozwiązań z pewnością wybiorą umocowanie produktu poprzez wywiercenie otworów w ramie okiennej lub ścianie. Natomiast jeśli nie chcesz używać elektronarzędzi, możliwy jest montaż bezinwazyjny, który polega na przyklejeniu produktu do ramy okiennej.

Rolety w kasecie – połączenie funkcjonalności i estetyki

Jeśli szukasz solidnych rozwiązań – rolety w kasecie to opcja dla Ciebie. To Ty masz wpływ na to, jaki kolor tkaniny i ramki zastosujesz, dzięki czemu bez problemu dopasujesz ją do swojego wnętrza. Trwała konstrukcja i wysoka jakość zastosowanych materiałów pozwolą na cieszenie się świetnym stanem rolety przez długi czas.

Umów się na niezobowiązujący pomiar i prezentację 720 814 814