Chcesz zabezpieczyć swój dom przed kradzieżą, lecz niekoniecznie interesuje Cię zakup drogiego systemu alarmowego? Jednym z rozwiązań zapewniających ochronę jest montaż rolet antywłamaniowych. W niniejszym artykule dowiesz się m.in. jak działają rolety antywłamaniowe, jak należy je prawidłowo zamontować oraz czym się kierować decydując się na ich zakup?

Rolety antywłamaniowe – jak działają?

Działania rolet o charakterze antywłamaniowym zasadniczo opiera się na przesuwaniu poziomych profili wzdłuż prowadnic. Główną funkcją tych elementów jest ochrona przed wypadnięciem rolet z szyn. U góry całego mechanizm znajduje się skrzynka, w której umieszczony jest system zawijający rolety. System zwijający może się opierać o korbę lub silnik elektryczny. Drugi wariant umożliwia zainstalowanie czujników sterujących pracą rolet. W konsekwencji można cieszyć się porannym blaskiem słońca bez konieczności wstawania z łóżka.

Rolety antywłamaniowe – na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem rolet antywłamaniowych warto wiedzieć, że ich skuteczność jest określana za pomocą symbolu RC. Symbol RC1 oznacza rolety o najmniej ochronie antywłamaniowej, natomiast rolety o symbolice RC6 są nie do pokonania przez złodziei. Zatem rolety antywłamaniowe, jakie wybrać? To oczywiście zależy w jakim stopniu chcesz zabezpieczyć dom przed potencjalnymi włamywaczami oraz od wielkości budżetu. W budownictwie mieszkalnym najczęściej wybierane są rolety klasy RC1 lub RC2. Pozostałe klasy rolet są dużo drożdże, jednak czasami nie należy oszczędzać, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Ważnym czynnikiem determinującym zakup rolet u danego producenta jest również łatwość montażu. W związku z tym, powstaje pytanie potencjalne rolety antywłamaniowe jak montować? Przede wszystkim, jeśli brakuje Ci doświadczenia w takich pracach, warto zatrudnić fachowców. Oczywiście można też samemu montować zakupione rolety zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta.

Rolety antywłamaniowe – jaki koszt?

Ceny rolet antywłamaniowych są uzależnione od konstrukcji oraz jakości materiałów. Najtańsze rolety typu RC1, które wymagają obsługi manualnej, są dostępne w przedziale od 500 do 1000 zł. Rolety o jedną klasę wyżej są już dwa razy droższe. Rolety o skuteczności antywłamaniowej od RC3 do RC6 są wyceniane indywidualnie, lecz montaż ich wiąże się ze sporą inwestycją.

Umów się na niezobowiązujący pomiar i prezentację 720 814 814